Аргентиналик журналист Гастон Эдулнинг маълум қилишича, Аргентина миллий жамоасининг 28 ёшли ҳимоячисининг трансфери келишилган.
Фабрицио Романо ҳам клублар ўртасида келишувга эришилганини тасдиқлади. Бонусларни ҳисобга олган ҳолда трансфер қиймати 40 миллион еврони ташкил қилади.
Манбага кўра, «Интер» билан музокаралар июл ойидаёқ барбод бўлганди. «Барселона» эса бир неча кун олдин музокараларни давом эттирмасликка қарор қилди. «Тоттенҳэм» ўз футболчисини «Арсенал»га сотишни ҳам режалаштирмаган.
Ромеро 2022 йилдан буён «тақачилар» сафида тўп тепиб келаётганди ва клуб билан 2024/25 йилги Европа лигасида ғолиб чиққан.
Жаҳон чемпиони ўтган мавсумда АПЛда 23 та ўйинда майдонга тушиб, 4 та гол урди, 1 та голли узатмани амалга оширди, 9 та сариқ ва 2 та қизил карточка олди. 2026 йилги Жаҳон чемпионатида эса 7 та ўйинда 1 та гол урди ва 2 та огоҳлантириш олди.

Капитан «Тоттенхэма» Кристиан Ромеро продолжит карьеру в «Атлетико».
Как сообщил аргентинский журналист Гастон Эдул, трансфер 28-летнего защитника сборной Аргентины согласован.
Фабрицио Романо также подтвердил, что соглашение между клубами достигнуто. С учетом бонусов стоимость трансфера составит 40 миллионов евро.
По данным источника, переговоры с «Интером» сорвались еще в июле. «Барселона» несколько дней назад решила не продолжать переговоры. «Тоттенхэм» также не планировал продавать своего игрока «Арсеналу».
Ромеро выступал за «шпор» с 2022 года и выиграл с клубом Лигу Европы в сезоне 2024/25.
Чемпион мира в прошлом сезоне провел 23 игры в АПЛ, забил 4 гола, сделал 1 результативную передачу, получил 9 желтых и 2 красные карточки. На чемпионате мира 2026 года он сыграл 7 матчей, забил 1 гол и получил 2 предупреждения.