Хулиан Алварес «Барселона»га ўтиш истагини Диего Симеоне билан муҳокама қилди.
12 август куни аргентиналик ҳужумчи таътилдан қайтганидан сўнг илк бор бош мураббий қўл остида «Атлетико» билан машғулот ўтказди. Mundo Deportivo ёзишича, футболчи ва мураббий машғулот бошланишидан олдин суҳбатлашган.
Маълум қилинишича, Симеоне ва Алварес машғулотга жуда эрта келишган. Диего ҳали кўришмаган шогирдлари, жумладан Хулиан, Алекс Баэна ва Маркос Лорентени қарши олган.
Айнан шу пайтда Алварес ва мураббий ўртасида суҳбат бўлиб, футболчи вазият бўйича ўз фикрини билдирган. Симеоне эса унинг келажаги ҳақидаги қарорни клуб қабул қилишини, ўзи эса мураббий сифатида фақат спорт нуқтайи назаридан ёрдам бера олишини айтган.
Хулианга унинг вакиллари Фернандо Идалго ва Серхио Диас ҳамроҳлик қилган. Улар ҳужумчининг келажаги масаласини ҳал қилишга уриниш учун у билан бирга Мадридга келишган. Бироқ «Атлетико» ҳануз футболчини сотишга қатъиян қарши.

Хулиан Альварес обсудил с Диего Симеоне своё желание перейти в «Барселону».
12 августа аргентинский нападающий впервые после возвращения из отпуска провёл тренировку с «Атлетико» под руководством главного тренера. Как сообщает Mundo Deportivo, футболист и тренер поговорили перед началом занятия.
Известно, что Симеоне и Альварес пришли на тренировку очень рано. Диего встречал своих подопечных, включая Хулиана, Алекса Баэну и Маркоса Льоренте.
Именно в этот момент состоялся разговор между Альваресом и тренером, в ходе которого футболист выразил своё мнение по поводу ситуации. Симеоне сказал, что решение о его будущем примет клуб, а он, как тренер, может помочь только с точки зрения спорта.
Хулиана сопровождали его представители Фернандо Идальго и Серхио Диас. Они прибыли вместе с ним в Мадрид, чтобы попытаться решить вопрос о будущем нападающего. Тем не менее «Атлетико» по-прежнему твёрдо против продажи игрока.