«Манчестер Сити» яримҳимоячиси Родри бел қисмидаги жароҳати сабаб жарроҳлик амалиётини ўтказади. Бу ҳақда The Athletic хабар берди.
30 ёшли футболчининг қачон майдонга қайтиши ҳозирча маълум эмас. Шу билан бирга, Родрининг «шаҳарликлар» сафидаги келажаги ҳамон ноаниқлигича қолмоқда.
Маълумот ўрнида, яримҳимоячи 2026 йилги жаҳон чемпионатининг энг яхши футболчиси деб топилди. Турнир финалида Испания миллий жамоаси Аргентинани 1:0 ҳисобида мағлуб этди.
Аввалроқ «Манчестер Сити» Родри трансферидан 100 миллион евро ишлаб олмоқчи экани маълум қилинганди.

Родри перенесёт операцию из-за травмы
Полузащитник «Манчестер Сити» Родри перенесёт операцию из-за травмы в области спины. Об этом сообщает The Athletic.
Пока неизвестно, когда 30-летний футболист вернётся на поле. Также остаётся неопределённым будущее Родри в составе «горожан».
Для справки, полузащитник был признан лучшим игроком чемпионата мира 2026 года. В финале турнира сборная Испании победила Аргентину со счётом 1:0.
Ранее сообщалось, что «Манчестер Сити» планирует заработать 100 миллионов евро на трансфере Родри по данным источников.