«Шаҳарликлар» марокашлик футболчига бўлган қизиқишини сусайтиргани йўқ.
Марокашлик яримҳимоячи Айюб Буадди АПЛнинг топ жамоаларидан бирига ўтиши мумкин. Бу ҳақда журналист Николо Скира хабар берди.
«Манчестер Сити» футболчига бўлган қизиқишини сусайтиргани йўқ. «Шаҳарликлар» раҳбарияти Буадди трансфери учун 90 миллион евро ажратишга тайёр.
Маълумот ўрнида, Айюб 2023 йил ёзидан буён «Лилл» сафида тўп тепиб келмоқда. Унинг клуб билан шартномаси 2029 йил июн ойи охиригача амал қилади.
Transfermarkt портали футболчининг нархини 80 миллион евро деб баҳолаган. Аввалроқ Буадди Франция эмас, Марокашни танлаганидан афсусланмаслигини айтиб ўтганди.

«Горожане» не снизили интерес к марокканскому игроку.
Марокканский полузащитник Айюб Буадди может перейти в одну из топ-команд АПЛ. Об этом сообщил журналист Николо Скира.
«Манчестер Сити» не снизил интерес к игроку. Руководство «горожан» готово выделить 90 миллионов евро на трансфер Буадди.
К сведению, Айюб с лета 2023 года выступает за «Лилль». Его контракт с клубом действует до конца июня 2029 года.
Портал Transfermarkt оценил стоимость футболиста в 80 миллионов евро. Ранее Буадди отметил, что не жалеет о выборе в пользу Марокко, а не Франции, как заявил ранее.