«Ман Сити» Родри трансферидан 100 млн евро ишлаб олмоқчи
«Реал» «Манчестер Сити» яримҳимоячиси Родрини сотиб олиш бўйича якуний қарорга келган. Бу ҳақда L’Equipe хабар берди.
Бироқ «шаҳарликлар» футболчи учун жуда юқори нарх белгилаган. Қайд этилишича, Манчестер клуби футболчининг трансферидан 100 миллион евро ишлаб олмоқчи.
«Реал»нинг амалдаги шартномаси 2027 йил ёзигача мўлжалланган футболчи учун бундай маблағни тўлаш-тўламаслиги ҳозирча номаълум.
Маълумот ўрнида, 30 ёшли Родри 2026 йилги жаҳон чемпионатининг энг яхши футболчиси деб топилди. Турнир финалида Испания миллий жамоаси Аргентинани 1:0 ҳисобида мағлуб этди.

«Реал» принял окончательное решение о покупке полузащитника «Манчестер Сити» Родри. Об этом сообщает L’Equipe.
Однако «горожане» установили очень высокую цену за игрока. По данным, клуб из Манчестера хочет заработать 100 миллионов евро на трансфере футболиста.
Пока неизвестно, готов ли «Реал» заплатить такую сумму за игрока, действующий контракт которого рассчитан до 2027 года.
Напомним, 30-летний Родри был признан лучшим футболистом чемпионата мира 2026 года. В финале турнира сборная Испании обыграла Аргентину со счетом 1:0.