«Манчестер Юнайтед» вингери Маркус Рэшфорд «Барселона»га ўтиш учун маошининг катта қисмидан воз кечишга тайёр.
Mundo Deportivo хабарига кўра, каталонияликлар футболчини 30 миллион еврога сотиб олишни режалштирмаяпти. Шу сабаб томонлар ўртасида келишувга эришиш қийинлашмоқда.
Қайд этилишича, Рэшфорд трансфер амалга ошиши учун ўз маошини сезиларли даражада камайтиришга тайёр. У шу орқали «Барселона» раҳбариятини доимий трансферга кўндирмоқчи.
Эслатиб ўтамиз, 28 ёшли футболчи ҳозирда ҳафтасига 350 минг евродан ортиқ маош олади. Унинг «Манчестер Юнайтед» билан шартномаси 2028 йилгача амал қилади.

Вингер «Манчестер Юнайтед» Маркус Рэшфорд готов отказаться от значительной части своей зарплаты ради перехода в «Барселону».
По сообщениям Mundo Deportivo, каталонский клуб не планирует приобретать футболиста за 30 миллионов евро. Из-за этого достижение соглашения между сторонами становится затруднительным.
Отмечается, что Рэшфорд готов значительно уменьшить свою зарплату для осуществления трансфера. Таким образом, он хочет убедить руководство «Барселоны» на постоянный переход.
Напомним, что 28-летний футболист в настоящее время получает более 350 тысяч евро в неделю. Его контракт с «Манчестер Юнайтед» действует до 2028 года.