«Интер» клуби «Тоттенҳэм» ҳимоячиси Жед Спенснинг трансферини эълон қилди.
Қайд этилишича, англиялик 26 ёшли ҳимоячи Милан клуби билан 2031 йилнинг ёзига қадар битим имзолаган. Футболчининг трансфери 35 миллион еврони ташкил этган.
«Кучли, техник жиҳатдан иқтидорли, яккама-якка вазиятларда жуда яхши ҳаракат қиладиган ва ҳайратланарли тезланишга эга қанот ҳимоячиси Спенс ғайрат билан ва ҳужумкор руҳда ўйнайди.
У доимо олдинга интилишга ва рақиб билан курашишга тайёр, шу билан бирга ҳимояда ҳам ажойиб ҳаракатларни амалга оширишга қодир. Буни у жаҳон чемпионатида Аргентинага қарши ўйинда Жулиано Симеонега қарши ажойиб подкат билан намойиш этди.
Хотиржамлик ва ўзини тута билиш – унинг характеридаги асосий фазилатлар бўлиб, бу сифатлар унга оиласидан мерос бўлиб ўтган ва ўйинида ҳам яққол кўринади. У рақиб билан курашга қачон киришиш кераклигини, қачон эса ҳимоявий позицияни эгаллаш лозимлигини яхши билади», — дейилади «Интер» расмий сайтида.
Ўтган мавсумда Спенс «тақачилар» сафида барча турнирларда 44 та учрашувда майдонга тушган. 2026 йилги жаҳон чемпионатида эса Англия миллий жамоаси таркибида 8 та ўйин ўтказди.

Английский 26-летний защитник подписал контракт с миланским клубом до лета 2031 года.
Сообщается, что английский 26-летний защитник подписал контракт с миланским клубом до лета 2031 года. Трансфер игрока составил 35 миллионов евро.
"Сильный, технически одаренный, отлично действующий в одиночных дуэлях и обладающий удивительным ускорением фланговый защитник Спенс играет с энтузиазмом и атакующим духом.
Он всегда готов стремиться вперед и бороться с соперником, а также способен на замечательные действия в обороне. Это он продемонстрировал на чемпионате мира в игре против Аргентины, совершив великолепный подкат против Джулиано Симеоне.
Спокойствие и умение держать себя в руках – основные черты его характера, которые он унаследовал от своей семьи и которые явно видны в его игре. Он хорошо знает, когда вступать в борьбу с соперником, а когда занимать оборонительную позицию", — говорится на официальном сайте "Интера".
В прошлом сезоне Спенс провел 44 матча за "шпор" во всех турнирах. На чемпионате мира 2026 года он сыграл 8 игр в составе сборной Англии.