«Ливерпул» яримҳимоячиси «Интер»нинг устувор трансфер мақсади
«Ливерпул» марказий яримҳимоячиси Кертис Жонс «Интер»нинг устувор трансфер мақсадига айланган. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, «Интер» 25 ёшли англиялик футболчининг трансферини 35 миллион еврога амалга оширишни режалаштирмоқда. Ҳозирча томонлар ўртасида ҳеч қандай келишув мавжуд эмас.
Италия чемпиони аввал Давиде Фраттезини сотишни режалаштирмоқда. Шундан сўнг миланликлар Жонснинг трансфери бўйича ҳаракат бошлайди.
Маълумот учун, Кертис Жонс 2025/26 йилги мавсумда барча турнирларда 49 та баҳсда майдонга тушиб, 3 та гол ва 3 та голли узатмага муаллифлик қилган.

Центральный полузащитник «Ливерпуля» Кертис Джонс стал приоритетной трансферной целью для «Интера». Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
По данным источника, «Интер» планирует осуществить трансфер 25-летнего английского футболиста за 35 миллионов евро. Пока что между сторонами нет никакого соглашения.
Итальянский чемпион сначала планирует продать Давиде Фраттези. После этого миланцы начнут действия по трансферу Джонса.
Для справки: в сезоне 2025/26 Кертис Джонс провёл 49 матчей во всех турнирах, забив 3 гола и сделав 3 результативные передачи.