«Интер» клуби ҳужумчиси Лаутаро Мартинес «Барселона» қизиқишига сабаб бўлмоқда, деб хабар берди ElDesmarque.
Манба маълумотларига кўра, каталонияликлар устувор мақсад сифатида ҳали ҳам «Атлетико» вакили Хулиан Алваресни кўрмоқда, аммо алтернатив вариантларни ишлаб чиқишни бошлаб юборган. Ана шундай футболчилардан бири Мартинес ҳисобланади.
Нашрнинг хабар беришича, 28 ёшли аргентиналик «Барселона» устози Ҳанс-Дитер Флик ва клуб спорт директори Деку томонидан юқори баҳоланади. Улар Алварес трансфери амалга ошмаган тақдирда, Мартинес бўйича музокараларни фаоллаштиришни режалаштирган.
Эслатиб ўтамиз, Мартинес 2018 йилдан буён «Интер» шарафини ҳимоя қилиб келади. Ўтган мавсум у 41 та ўйинда майдонга тушиб, 22 та гол урди ва 6 та голли узатма етказиб берди.

Аргентинский нападающий может продолжить карьеру в Ла Лиге.
По информации источника, каталонцы продолжают считать приоритетной целью Хулиана Альвареса из «Атлетико», но начали прорабатывать и альтернативные варианты, одним из которых является Мартинес.
Издание сообщает, что 28-летний аргентинец высоко оценивается главным тренером «Барселоны» Хансом-Дитером Фликом и спортивным директором клуба Деку. Они могут решить перейти в варианту с подписанием Мартинеса, если в переговорах по Альваресу не будет подвижек.
Мартинес выступает за «Интер» с 2018 года. В прошедшем сезоне он провел 41 матч во всех турнирах, забил 22 гола и сделал 6 результативных передач.