Мадриднинг «Реал» клуби «Арсенал» ва Испания миллий жамоаси яримҳимоячиси Мартин Субименди учун курашмоқчи эмас, деб хабар бермоқда Transfer News Live.
Аввалроқ мадридилклар «Манчестер Сити» яримҳимоячиси Родри трансфери масаласида омадсизликка учрагани туфайли, клуб эътиборини Мартин Субимендига қаратиши ҳақида миш-мишлар тарқалди. Бироқ Субименди билан шартнома имзолаш «Реал» режаларига кирмайди.
Таъкидланишича, Жозе Моуринио аслида яримҳимояни Родри билан кучайтиришни мақсад қилган, лекин юзага келган вазиятда жамоадаги бор футболчиларга ишонч билдиришни маъқул деб ҳисобламоқда.
Маълумот учун, Мартин Субименди 2025 йил ёзида «Арсенал» сафига бориб қўшилган. Инглизлар футболчи учун 65 млн евро тўлаган. Испания миллий жамоаси вакилининг «тўпчилар» билан амалдаги шартномаси 2030 йил ёзигача мўлжалланган.
Transfermarkt портали Субимендининг актуал трансфер нархини 75 млн еврога баҳоламоқда. АҚШ, Канада ва Мексикада ўтган мундиал финалида Аргентинани (1:0) мағлубиятга учратиб, яримҳимоячи Испания миллий жамоаси сафида чемпионликни қўлга киритди.

Мадридский «Реал» не планирует вступать в борьбу за полузащитника «Арсенала» и сборной Испании Мартина Субименди, сообщает Transfer News Live в социальной сети.
Сообщения о потенциальном интересе мадридского клуба к 27‑летнему испанскому футболисту возникли на фоне срыва переговоров по трансферу полузащитника «Манчестер Сити» Родри, который, вероятно, присоединится к «Барселоне». Однако в текущих планах «Реала» приобретение Субименди не значится, сообщает источник.
Отмечается, что тренер Жозе Моуринью изначально рассчитывал усилить состав Родри, но в сложившейся ситуации намерен опираться на полузащитников, уже находящихся в распоряжении команды.
Мартин Субименди перешёл в «Арсенал» в июле 2025 года. Сумма трансфера составила около € 65 млн. Контракт игрока с клубом действует до июня 2030 года. Стоимость полузащитника по версии Transfermarkt составляет € 75 млн. В составе сборной Испании он стал победителем чемпионата мира 2026 года, проходившего в США, Канаде и Мексике. В финальном матче турнира испанцы обыграли команду Аргентины в дополнительное время со счётом 1:0.