Элит ОЧЛ. «Пахтакор»нинг бугунги рақиби «Ал Ҳусайн» ҳали Ўзбекистон клубларига енгилмаган
Бугун, 11 август куни Тошкентнинг «Пахтакор» клуби Элит Осиё Чемпионлар Лигаси саралаш босқичи доирасида Иорданиянинг «Ал Ҳусайн» жамоасига қарши баҳс олиб боради.
Ушбу беллашув олдидан ЎзПФЛ матбуот хизмати икки жамоа ҳақида қизиқарли маълумотни тақдим этди. Унга кўра, «Ал Ҳусайн» ҳали Ўзбекистон клубларига енгилмаган — 2 ўйин, 2 ғалаба.
Жамоа 2024 йилда «Насаф» билан ОЧЛ-2 турнири доирасида куч синашган. Унда иорданияликлар икки баҳсда ҳам бир хил 2:1 ҳисобида зафар қучган.
«Пахтакор» эса Иордания клубларига қарши 1 ғалаба ва 1 мағлубият қайд этган. 2002 йилда ОЧЛ доирасидаги беллашувда тошкентликлар «Ал Веҳдат»ни ўз майдонида 3:0 ҳисобида мағлуб этган бўлса, сафарда 1:3 ҳисобида имкониятни бой берган.
Маълумот ўрнида, «Пахтакор» — «Ал Ҳусайн» қарама-қаршилигига бугун, 11 август куни Тошкент вақти билан соат 20:00 да старт берилади. Аввалроқ учрашувни жанубий кореялик ҳакамлар бошқариши маълум қилинганди.

Элитная ЛЧА. Сегодняшний соперник «Пахтакора», «Аль-Хусейн», ещё не проигрывал узбекским клубам
Сегодня, 11 августа, ташкентский клуб «Пахтакор» проведет матч против иорданской команды «Аль-Хусейн» в рамках квалификационного этапа Элитной Лиги чемпионов Азии.
Перед этой встречей пресс-служба УзПФЛ предоставила интересную информацию о двух командах. Согласно ей, «Аль-Хусейн» ещё не проигрывал узбекским клубам — 2 игры, 2 победы.
Команда в 2024 году встречалась с «Насафом» в рамках турнира ЛЧА-2. В обоих матчах иорданцы одержали победу с одинаковым счётом 2:1.
«Пахтакор» же имеет 1 победу и 1 поражение в играх против иорданских команд. В 2002 году в рамках ЛЧА ташкентцы обыграли «Аль-Вехдат» на своём поле со счётом 3:0, но проиграли в гостях со счётом 1:3.
Напомним, что противостояние «Пахтакор» — «Аль-Хусейн» начнётся сегодня, 11 августа, в 20:00 по ташкентскому времени. Ранее было сообщено, что матч будут судить южнокорейские арбитры.