«Яйпан»га қарши ўйиндан сўнг мутахассис раҳбариятдан истеъфо сўраган.
Бекободнинг «Металлург» клуби бош мураббийи Илҳом Мўминжонов истеъфо беришга қарор қилди. Бу ҳақда клуб матбуот хизмати хабар берди.
«Сир эмаски, мавсум стартидан аввал жамоа олдига Суперлигага чиқиш вазифаси қўйилганди. Бироқ биринчи давра давомида бир нечта ўйинларда аламли тарзда очколарни қўлдан чиқарган «Металлург» етакчилар қаторидан тушиб, жадвалда бир нечта поғона пастлаб кетди.
Кеча, 10 август куни Пролиганинг 14-тури доирасида жамоамиз Бекободда Фарғонанинг «Яйпан» клубини қабул қилди ва ҳисобда олдинга бораётганига қарамай, якунда ғалаба ва қимматли очколарни қўлдан бой берди.
Ўйиндан кейин жамоамиз бош мураббийи Илҳом Мўминжонов раҳбариятдан истеъфо сўради. Юзага келган вазият, мураббийнинг сўрови ва барча деталларни инобатга олган ҳолда клуб раҳбарияти мураббий аризасини қабул қилди.
Маълумот учун, Илҳом Мўминжонов қўл остида чемпионат доирасида 14 та учрашув ўтказган «Металлург» 6 бор ғалаба қозонди ва 4 тадан дуранг ҳамда мағлубият қайд этди», — дейилади хабарда.

Главный тренер клуба «Металлург» из Бекабада Ильхом Муминжонов принял решение уйти в отставку. Об этом сообщили в пресс-службе клуба.
Не секрет, что перед началом сезона перед командой была поставлена задача выйти в Суперлигу. Однако в первом круге «Металлург» упустил очки в нескольких матчах и опустился на несколько позиций в турнирной таблице, отдалившись от лидеров.
Вчера, 10 августа, в рамках 14-го тура Про-лиги наша команда принимала в Бекабаде клуб «Яйпан» из Ферганы и, несмотря на то, что вела в счете, в итоге упустила победу и ценные очки.
После игры главный тренер нашей команды Ильхом Муминжонов попросил у руководства отставку. Учитывая сложившуюся ситуацию, просьбу тренера и все детали, руководство клуба приняло заявление тренера.
Для справки, под руководством Ильхома Муминжонова «Металлург» провел 14 матчей в рамках чемпионата, одержал 6 побед и записал на свой счет по 4 ничьи и поражения», — говорится в сообщении.