Эрон миллий жамоаси аъзоси Муртазо Пуралиганжи «Пахтакор» футболчисига айланди. Бу ҳақда клуб матбуот хизмати хабар берди.
«Эронлик тажрибали ҳимоячи жамоамиз билан йил охиригача мўлжалланган шартнома имзолади. 34 ёшли ҳимоячи фаолияти давомида Эроннинг «Нафт» ва «Персеполис», Хитойнинг «Тианжин» ва «Шенжен», Қатарнинг «Ас Садд» ва « Ал Араби», Белгиянинг «Юпен» клубларида ўйнаган. Клублар сафида у 300 га яқин ўйинларда майдонга тушган.
Эрон миллий жамоаси сафида Муртазо 54 баҳсда 3 гол муаллифига айланган. У 2018 ва 2022 йилги жаҳон чемпионати финал босқичларида асосий футболчи сифатида иштирок этган. Қайд этиш лозим, Пуралиганжи жамоамизга «Персеполис»дан эркин агент мақомида келиб қўшилди.
Биз Пуралиганжи ўзининг бой тажрибаси ва ишончли ўйинлари билан жамоамизга ёрдам беришига ишонамиз.
«Пахтакор»га хуш келибсан, Муртазо», — дейилади хабарда. Аввалроқ Ироқ миллий жамоаси ҳужумчиси Айман Ҳусайн «шерлар» билан шартнома имзолагани маълум қилинганди.

Член сборной Ирана Муртаза Пуралиганжи стал игроком «Пахтакора». Об этом сообщила пресс-служба клуба.
«Опытный иранский защитник подписал контракт с нашей командой до конца года. 34-летний защитник в своей карьере играл за такие клубы, как иранские «Нафт» и «Персеполис», китайские «Тяньцзинь» и «Шэньчжэнь», катарские «Ас Садд» и «Ал Араби», а также бельгийский «Юпен». В составе клубов он провел около 300 матчей.
В составе сборной Ирана Муртаза сыграл в 54 матчах и забил 3 гола. Он принимал участие в финальных стадиях чемпионатов мира 2018 и 2022 годов в качестве основного игрока. Следует отметить, что Пуралиганжи присоединился к нашей команде в статусе свободного агента из «Персеполиса».
Мы верим, что Пуралиганжи своим богатым опытом и надежной игрой поможет нашей команде.
«Добро пожаловать в «Пахтакор», Муртаза», — говорится в сообщении. Ранее было сообщено, что нападающий сборной Ирака Айман Хусейн подписал контракт с «Львами». Подробнее.