Мессига жаҳон чемпионати вақтида суиқасд уюштириш режалаштирилган — манба
Аргентина миллий жамоаси сардори Лионел Мессига жаҳон чемпионати вақтида суиқасд уюштириш режалаштирилган. Бу ҳақда Marca нашри хабар берди.
Қайд этилишича, суиқасд бир нечта шаҳарда амалга оширилиши мумкин бўлган. Хабарларда Даллас, Атланта ва Хюстон номи тилга олинган.
Муваффақиятсиз якунланган суиқасдлар ҳақидаги маълумотларни Федерал тергов бюроси (FBI) ошкор қилган. Бироқ гумондорлар ўзларига кўпроқ эътибор жалб қилишни истаган бўлиши ҳам эҳтимолдан холи эмас.
Шунингдек, Криштиану Роналду ҳам суиқасд қурбони бўлиши мумкин эди. FBI маълумотига кўра, Хюстонда айнан унга суиқасд тайёрлаган шахс қўлга олинган.

Источник: покушение на Месси планировалось во время чемпионата мира
Покушение на капитана сборной Аргентины Лионеля Месси планировалось во время чемпионата мира. Об этом сообщил издание Marca.
По данным, покушение могло быть осуществлено в нескольких городах. В новостях упоминались Даллас, Атланта и Хьюстон.
Информацию о неудавшихся покушениях раскрыло Федеральное бюро расследований (FBI). Однако не исключено, что подозреваемые просто хотели привлечь к себе больше внимания.
Также Криштиану Роналду мог стать жертвой покушения. По информации FBI, в Хьюстоне был задержан человек, планировавший покушение именно на него.