Месси 2028 йилги Америка кубогидан сўнг Аргентина миллий жамоасидаги фаолиятини якунлайди — манба
Аргентиналик афсонавий футболчи Лионел Месси 2028 йилги Америка кубогидан сўнг Аргентина миллий жамоасидаги фаолиятини якунлайди. Бу ҳақда журналист Фран Касаретто хабар берди.
Мессининг яқинларидан олинган маълумотларга асосан, 39 ёшли футболчи Аргентина миллий жамоаси сафидаги фаолиятини давом эттиришни режалаштирмоқда.
«Лионелга яқин манбалардан олинган маълумотларга кўра, у ҳозирча халқаро фаолиятини якунлашни режалаштирмаяпти. Месси 2028 йилги Америка кубогидан сўнг халқаро фаолиятига нуқта қўймоқчи», — деб ёзди Касаретто X ижтимоий тармоғидаги саҳифасида.
Эслатиб ўтамиз, 2026 йилги жаҳон чемпионатида Месси бошчилигидаги Аргентина Испанияга финалда мағлуб бўлиб, 2-ўринни эгаллаганди.

Легендарный аргентинский футболист Лионель Месси завершит карьеру в сборной Аргентины после Кубка Америки 2028 года. Об этом сообщил журналист Фран Касаретто.
Согласно информации, полученной от близких к Месси источников, 39-летний футболист планирует продолжать выступления за сборную Аргентины.
«Согласно информации от близких к Лионелю источников, он пока не планирует завершать международную карьеру. Месси намерен поставить точку в международной карьере после Кубка Америки 2028 года», — написал Касаретто на своей странице в социальной сети X.
Напомним, что на чемпионате мира 2026 года Аргентина под руководством Месси заняла второе место, проиграв в финале Испании.