Туркия гранди англиялик ҳужумчини ёзнинг энг катта трансферларидан бирига айлантирмоқчи.
«Фенербаҳче» «Манчестер Юнайтед» ҳужумчиси Маркус Рашфордни ўз сафига қўшиш учун катта молиявий таклиф тайёрламоқда. The Sun хабарига кўра, турк клуби 28 ёшли футболчини ёзги трансферлар ойнасидаги асосий мақсадларидан бири сифатида белгилаган.
Манба маълум қилишича, Рашфорд «Фенербаҳче»нинг уч нафар асосий номзодидан бири ҳисобланади. Рўйхатдан шунингдек, «Милан» қанот ҳужумчиси Рафаэл Леау ҳамда «Кристал Пэлас» форварди Исмаила Сарр ўрин олган. Клуб аввал Леау бўйича музокаралар ўтказган, аммо томонлар ҳозирча келишувга эриша олмаган. Шунингдек, Сарр вакиллари билан ҳам алоқа ўрнатилган.
Нашрнинг ёзишича, «Фенербаҳче» Рашфорд вакиллари билан ҳам дастлабки мулоқотни бошлаган. Янги бош мураббий Исмоил Картал қўл остида рақобатбардош таркиб шакллантиришни мақсад қилган клуб раҳбарияти Англия терма жамоаси аъзосини энг муҳим трансферлардан бири сифатида кўрмоқда.
Рашфорд ўтган мавсумни ижара асосида «Барселона»да ўтказди. Каталония клуби уни тўлиқ сотиб олмаслигини маълум қилди. Жамоа бош мураббийи Ҳанс-Дитер Флик англиялик ҳужумчининг жамоани тарк этишидан афсусдалигини билдирган эди. Футболчи эса Жаҳон чемпионати тугагач, келажаги борасида шошилмасдан қарор қабул қилишни режалаштирмоқда.
Ҳозирча ушбу трансфер бўйича расмий музокаралар ёки келишув ҳақида маълумот йўқ. Бироқ манбага кўра, агар Рашфорд Туркияга кўчиб ўтишга розилик берса, «Фенербаҳче» унинг трансфери учун клуб тарихидаги энг йирик сармоялардан бирини амалга оширишга тайёр.

Турецкий гранд хочет сделать английского нападающего одним из самых громких трансферов лета.
"Фенербахче" готовит серьёзное финансовое предложение, чтобы заполучить нападающего "Манчестер Юнайтед" Маркуса Рашфорда в свои ряды. Согласно сообщению The Sun, турецкий клуб обозначил 28-летнего футболиста как одну из своих главных целей на летнее трансферное окно.
По данным источника, Рашфорд является одним из трёх основных кандидатов "Фенербахче". В списке также значатся вингер "Милана" Рафаэл Леау и форвард "Кристал Пэлас" Исмаила Сарр. Клуб уже проводил переговоры по Леау, однако стороны пока не смогли достичь соглашения. Также установлены контакты с представителями Сарра.
Издание сообщает, что "Фенербахче" также начал предварительные переговоры с представителями Рашфорда. Руководство клуба, ставящее цель сформировать конкурентоспособный состав под руководством нового главного тренера Исмаила Картала, рассматривает английского игрока как один из важнейших трансферов.
Прошлый сезон Рашфорд провёл в аренде в "Барселоне". Каталонский клуб сообщил, что не будет полностью выкупать его контракт. Главный тренер команды Ханс-Дитер Флик выразил сожаление в связи с уходом английского нападающего. Сам футболист намерен не спешить с решением о своём будущем до окончания чемпионата мира.
Пока нет информации о официальных переговорах или соглашении по данному трансферу. Однако, по данным источника, если Рашфорд согласится на переезд в Турцию, "Фенербахче" готова сделать одну из крупнейших инвестиций в истории клуба для его трансфера.