«Челси» бош мураббийи Хаби Алонсо украиналик вингер Михайло Мудрикни юқори баҳолайди. Бу ҳақда украиналик таниқли шарҳловчи Игор Циганик маълум қилди.
Унинг сўзларига кўра, Алонсо 2022 йилда «Байер»ни бошқарган пайтда Мудрикнинг трансферини амалга оширишни жуда истаган. Ҳатто футболчи Германия клуби йиғинига келиб, жамоа либосини ҳам кийиб кўрган.
Циганикнинг таъкидлашича, Мудрик хусусий шартнома шартларини келишиб олган, аммо клублар трансфер суммаси бўйича муросага кела олмагани сабабли битим амалга ошмаган.
Журналистнинг фикрича, испаниялик мураббийнинг Мудрикка бўлган қизиқиши «Челси»га ўтганидан кейин ҳам сақланиб қолган. Шу билан бирга, Алонсодан тез натижа кутилаётгани учун ҳар қандай қарор жамоа манфаатидан келиб чиқиб қабул қилиниши керак.
Мудрик ҳар икки қанотда ҳам ҳаракат қила олади. Агар у тўлиқ таркибга қайтса, «Челси» ҳужум чизиғидаги рақобат янада кучаяди.

Главный тренер «Челси» Хаби Алонсо высоко ценит украинского вингера Михаила Мудрика. Об этом сообщил известный украинский комментатор Игорь Циганик.
По его словам, Алонсо очень хотел осуществить трансфер Мудрика, когда в 2022 году возглавлял «Байер». Футболист даже приехал на сборы немецкого клуба и примерил форму команды.
По словам Циганика, условия личного контракта с Мудриком были согласованы, но сделка сорвалась из-за того, что клубы не смогли договориться о сумме трансфера.
По мнению журналиста, интерес испанского тренера к Мудрику сохранился и после его перехода в «Челси». При этом, так как от Алонсо ожидают быстрых результатов, любое решение должно приниматься в интересах команды.
Мудрик может играть на обоих флангах. Если он вернется в основной состав, конкуренция в атакующей линии «Челси» значительно усилится.