Элит Осиё Чемпионлар Лигасида Эмилиан Карас «Пахтакор» бош мураббийи сифатида ишлайди. Бу ҳақда клуб матбуот хизмати хабар берди.
«ОФК клублар мусобақалари учун талаблари сабабли Элит Осиё Чемпионлар Лигасида зарур лицензияга эга бўлган Эмилиан Карас бош мураббий сифатида расмий тадбирларда иштирок этади.
У ўйин қайдномаси, матбуот анжуманлари ва бошқа расмий тадбирларда «Пахтакор» бош мураббийи сифатида қатнашади», — дейилади хабарда.
Аввалроқ «Пахтакор»нинг «Ал Ҳусайн»га қарши баҳсини жанубий кореялик ҳакамлар бошқариши маълум қилинганди.

В элитной Лиге чемпионов Азии Эмилян Карас будет работать главным тренером «Пахтакора». Об этом сообщила пресс-служба клуба.
Из-за требований АФК для клубных соревнований в элитной Лиге чемпионов Азии Эмилян Карас, обладающий необходимой лицензией, будет участвовать в официальных мероприятиях в качестве главного тренера.
Он будет принимать участие в заявке на игру, пресс-конференциях и других официальных мероприятиях как главный тренер «Пахтакора», — говорится в сообщении.
Ранее было сообщено, что матч «Пахтакора» против «Аль-Хусайна» будет обслуживать судейская бригада из Южной Кореи подробнее.