«ПСЖ» янги асосий трансфер мақсади «Реал» футболчиси Арда Гулерга айланди. Бу ҳақда Туркиянинг Haberler нашри маълум қилди.
Франция гранди 21 ёшли футболчи учун 115 миллион евро миқдорида таклиф йўллади. «Реал» раҳбарияти ҳозирда таклифни кўриб чиқмоқда, аммо трансфернинг амалга ошиш эҳтимоли паст.
Мадрид клубида Гулер жамоанинг энг истиқболли футболчиларидан бири сифатида баҳоланмоқда. Агар трансфер амалга ошса, Гулернинг собиқ клуби «Фенербаҳче» ҳам сезиларли маблағ ишлаб олади.
Истанбул клуби футболчининг кейинги трансферидан 20 фоиз улушга эга бўлгани учун 115 миллион евролик келишувдан 23 миллион евро қўлга киритади. Аввалроқ Алонсо «Челси»га Гулерни олиб келмоқчи экани маълум қилинганди.

«ПСЖ» установил своей новой главной трансферной целью футболиста «Реала» Арду Гюлера. Об этом сообщает турецкое издание Haberler.
Французский гранд предложил 115 миллионов евро за 21-летнего футболиста. Руководство «Реала» в настоящее время рассматривает предложение, однако вероятность осуществления трансфера низка.
В мадридском клубе Гюлер рассматривается как один из самых перспективных футболистов команды. Если трансфер состоится, бывший клуб Гюлера «Фенербахче» также получит значительные средства.
Поскольку стамбульский клуб обладает 20-процентной долей от следующего трансфера футболиста, он заработает 23 миллиона евро от 115-миллионного соглашения. Ранее сообщалось, что Алонсо хочет привести Гюлера и Чуамени в «Челси». Подробнее.