Колумбияда миллий чемпионат учрашувлари ҳам тўхтатилди. Бу ҳақда мамлакат Футбол Федерацияси хабар берди.
Бунга кучли зилзила содир бўлгани сабаб бўлган. Ер силкинишлари кучи Рихтер шкаласи бўйича 7,4 баллга етган.
Расмий маълумотларга кўра, ҳозирга қадар 100 дан ортиқ киши ҳалок бўлган, қурбонлар сони ҳали яна ошиши мумкин. Бундай вазиятда мамлакат миллий чемпионати учрашувлари ҳам тўхтатилади. Чемпионат қачон қайта давом эттирилиши ҳозирча маълум қилинмаган.
Эслатиб ўтамиз, Жанубий Америка, айниқса унинг ғарбий соҳили сейсмик нуқтаи назардан ўта хавфли ҳудуд ҳисобланади. Инсоният тарихидаги энг кучли зилзила 1960 йилда Чилида содир бўлган. Икки йил олдин эса айни шу мамлакат футбол бўйича жаҳон чемпионатига мезбонлик қилган.
Аввалроқ Неймар Венесуэладаги зилзила жабрланувчилари учун 250 минг доллар хайрия қилгани маълум қилинганди.

Матчи национального чемпионата в Колумбии остановлены из-за землетрясения
Национальные чемпионаты в Колумбии также были остановлены. Об этом сообщила Федерация футбола страны.
Причиной стали сильные землетрясения. Сила толчков достигла 7,4 балла по шкале Рихтера.
По официальным данным, более 100 человек погибли, и число жертв может еще увеличиться. В такой ситуации матчи национального чемпионата также останавливаются. Когда чемпионат возобновится, пока не сообщается.
Напомним, что Южная Америка, особенно её западное побережье, является крайне сейсмоопасной зоной. Самое сильное землетрясение в истории человечества произошло в 1960 году в Чили. Два года спустя эта страна принимала чемпионат мира по футболу.
Ранее сообщалось, что Неймар пожертвовал 250 тысяч долларов пострадавшим от землетрясения в Венесуэле. Подробнее.