«Барселона» клубининг франциялик ҳимоячиси Жюл Кунде янги мавсумни Лондоннинг «Арсенал» жамоасида бошлаши мумкин. Бу ҳақда Diario Sport хабар берди.
Манбанинг маълумотларига кўра, «тўпчилар» 27 ёшли ҳимоячи трансферига жиддий қарамоқда. «Арсенал» бош мураббийи Микел Артетанинг ўзи Кунденинг ўйинини юқори баҳолайди, аммо клуб трансфер бўйича олдинга силжишга муваффақ бўлганича йўқ.
Таъкидланишича, муносиб таклиф тушган тақдирда, «Барселона» ҳимоячини сотиб юборишга қарши эмас, чунки клубга қўшима маблағ трансфер бозорида янги имкониятларни очиши мумкин бўлади. Ўз навбатида Кунде «кўк-анорранглилар» сафини тарк этишни истамаяпти.
Маълумот учун, Кунде ўтган мавсум 47 та ўйинда майдонга тушиб, 3 та гол урди ва 4 та голли узатма еткзаби берди.

Защитник «Барселоны» Жюль Кунде может перебраться в лондонский «Арсенал». Об этом сообщает Diario Sport.
По данным источника, «канониры» всерьез заинтересованы в трансфере 27-летнего француза. Кунде очень нравится главному тренеру «Арсенала» Микелю Артете, но клубу пока не удалось продвинуться в сделке. Утверждается, что «Барселона» готова рассмотреть предложения по защитнику, поскольку нуждается в дополнительных денежных средствах, но сам Кунде не хочет уходить из стана «сине-гранатовых».
В прошлом сезоне Кунде провел 47 матчей с учетом всех турниров, отметился тремя голами и записал на свой счет четыре результативные передачи.