Марказий ҳужумчи Робби Юр «Севиля» футболчисига айланди. Бу ҳақда испан клуби матбуот хизмати расмий сайти орқали хабар берди.
22 ёшли форвард Швециянинг «Сириус» клубидан Ла Лига вакили сафига бориб қўшилди. Норасмий маълумотларга кўра, трансфер суммаси бонусларни инобатга олмаганда 6,5 миллион еврони ташкил қилган. Юр «Севиля» билан 5 йиллик битим имзолаган.
Шотландия ёшлар жамоаси собиқ ҳужумчиси Швеция чемпионати тўпурари ҳисобланади. Унинг ҳисобида 15 та гол мавжуд. Ўтган мавсумда Юр барча мусобақаларни инобатга олганда 35 ўйинда майдонга тушиб, 16 бор рақиблар дарвозасини ишғол этишга муваффақ бўлган.

Центральный нападающий Робби Юр продолжит карьеру в Ла Лиге.
Шотландский форвард Робби Юр стал игроком испанской «Севильи». Об этом сообщает пресс-служба клуба на официальном сайте.
22-летний форвард перебрался в Ла Лигу из шведского «Сириуса». По слухам, сумма трансфера составила 6,5 миллионов евро без учёта бонусов. Юр подписал пятилетнее трудовое соглашение с «Севильей».
Экс-нападающий молодёжной сборной Шотландии является лучшим бомбардиром текущего сезона чемпионата Швеции. Он отметился 15 забитыми мячами. В прошлом году Юр забил 16 раз в 35 встречах во всех турнирах.