Расман: «Ноттингҳэм Форест» Кот-д’Ивуар миллий жамоаси ҳимоячисини сотиб олди
Клуб ивуарлик марказий ҳимоячи билан шартнома имзолагани ҳақида матбуот хизмати ўзининг расмий сайти орқали хабар берди.
22 ёшли Диоманде 2030 йилнинг ёзигача мўлжалланган шартномага имзо чеккан. Шунингдек, келишув муддатини яна бир йилга узайтириш бўйича махсус банд ҳам бор.
Бунгача Диоманде Лиссабоннинг «Спортинг» клуби шарафини ҳимоя қилаётган эди. Аввалроқ португалияликлар ҳимоячисини трансферидан 40 миллион евро ишлаб олиши ҳақида хабар берилганди.
Маълумот учун футболчи ўтган мавсум барча мусобақаларни инобатга олганда 31 та ўйинда 1 та гол урди. Кот-д’Ивуар миллий жамоаси таркибида ёш ҳимоячи 15 та ўйин ўтказган.

О приобретении ивуарийского центрального защитника сообщила пресс-служба «лесников» на официальном сайте.
22-летний футболист подписал контракт, который рассчитан до лета 2030 года. Также предусмотрена опция продления сотрудничества ещё на один сезон.
Диоманде был куплен у лиссабонского «Спортинга». Ранее сообщалось, что португальская команда получит 40 миллионов евро за защитника.
В минувшем сезоне футболист принял участие в 31 матче во всех турнирах и забил один гол. В составе национальной команды Кот-д’Ивуара молодой защитник отыграл 15 встреч.