Машҳур инсайдер трансферлар бозоридаги фаолиятини ўзгартиришини маълум қилди.
Футбол трансферлари бўйича дунёдаги энг машҳур инсайдерлардан бири Фабрицио Романо ёзги трансферлар ойнаси якунланганидан кейин ўз фаолиятини ўзгартириши мумкин. 33 ёшли италиялик журналист бу ҳақда LinkedIn саҳифасида маълум қилди.
“Эҳтимол, энди трансферлар бозорида бугунги форматда ишламайман. Ёндашув ва қарашларимни ўзгартириш вақти келди. Бу ҳақда трансферлар ойнаси ёпилганидан кейин батафсилроқ гапираман. Бу даврдаги рақамлар ҳақиқатан ҳам ақл бовар қилмас даражада”, деб ёзди Романо.
Романо ҳозирга қадар ижтимоий тармоқларида футболчиларнинг трансферлари, клублар ўртасидаги музокаралар ва келишувлар ҳақида тезкор инсайдерлик маълумотларини бериб келади. Унинг маълумотлари кўп ҳолларда трансферлар расмий эълон қилинишидан аввал пайдо бўлади.
Италиялик журналист трансферлар ҳақидаги хабарларни ёритишда “Here we go” ибораси билан ҳам машҳур. Романо бу иборани одатда футболчининг янги клуби билан келишувга эришилгани аниқ бўлганидан кейин ишлатади.
Goal нашри Романонинг LinkedIn’даги баёнотига таяниб хабар берган. Инсайдер ҳозирча журналистикани бутунлай тарк этишини айтмаган, балки трансферлар соҳасидаги ишлаш услуби ёки фаолият форматини ўзгартириши мумкинлигига ишора қилган.
Романо ижтимоий тармоқларда катта аудиторияга эга. Унинг X платформасида 28,7 млн, Instagram’да 49,1 млн ва YouTube’да 3,24 млн обуначиси бор.
Европанинг асосий чемпионатларида ёзги трансферлар ойнаси 1 сентябрда ёпилади. Шундан кейин Романо ўзининг кейинги режалари ҳақида батафсил маълумот бериши кутилмоқда.

Известный инсайдер сообщил о возможных изменениях в своей деятельности на трансферном рынке.
Один из самых известных инсайдеров в мире футбольных трансферов, Фабрицио Романо, может изменить свою деятельность после закрытия летнего трансферного окна. 33-летний итальянский журналист сообщил об этом на своей странице в LinkedIn заявил.
“Возможно, больше не буду работать на трансферном рынке в сегодняшнем формате. Пришло время изменить подход и взгляды. Я расскажу об этом подробнее после закрытия трансферного окна. Цифры в этот период действительно поражают воображение”, - написал Романо.
До сих пор Романо предоставлял оперативную инсайдерскую информацию о трансферах футболистов, переговорах и соглашениях между клубами через свои социальные сети. Его данные часто появлялись до официального объявления трансферов.
Итальянский журналист также известен фразой “Here we go”, которую он обычно использует, когда становится ясно, что футболист достиг соглашения с новым клубом.
Издание Goal ссылается на заявление Романо в LinkedIn. Инсайдер пока не заявлял о полном уходе из журналистики, но намекнул на возможное изменение стиля работы или формата деятельности в сфере трансферов.
Романо обладает большой аудиторией в социальных сетях. У него 28,7 млн подписчиков на платформе X, 49,1 млн в Instagram и 3,24 млн на YouTube.
Летнее трансферное окно в основных европейских чемпионатах закрывается 1 сентября. Ожидается, что после этого Романо предоставит более детальную информацию о своих дальнейших планах.