«Барселона» вингери Рафиня Бразилия миллий жамоаси бош мураббийи Карло Анчелотти Неймарни бўлажак жаҳон чемпионати учун таркибга киритса, бундан хурсанд бўлишини айтди.
«Мен учун Неймар — Бразилияга олтинчи жаҳон чемпионлигини олиб келишга ёрдам бера оладиган футболчи. Унинг бразилия футболи учун нақадар муҳим фигура эканини тушуниш керак.
У бир пайтлар мени миллий жамоада худди умр бўйи танийдигандек қарши олган. Унинг ёрдамида мен ўзимга бўлган ишончимни оширдим ва ўз ўйинимни намойиш эта бошладим», — дея Рафинянинг сўзларини келтиради Brasil Football.
Маълумот ўрнида, 34 ёшли «Сантос» футболчиси 2023 йилдан бери миллий жамоада ўйнамаяпти. Бироқ у 2026 йилги мундиалда иштирок этишни истамоқда ва бу ҳақда бир неча бор баёнот берган.
Эслатиб ўтамиз, бразилияликлар сўнгги бор 2002 йилда жаҳон чемпионлигини қўлга киритган. Шунга қарамай, улар ҳанузгача энг кўп ғолиб бўлган жамоа сифатида рекордни сақлаб келмоқда.

Рафинья: «Неймар способен помочь Бразилии завоевать шестой чемпионский титул»
Вингер «Барселоны» Рафинья заявил, что будет рад, если главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти включит Неймара в состав на предстоящий чемпионат мира.
«Для меня Неймар — это игрок, который способен помочь Бразилии завоевать шестой чемпионский титул. Нужно понимать, насколько важной фигурой он является для бразильского футбола.
Когда я впервые попал в сборную, он принял меня так, будто знал всю жизнь. С его помощью я обрёл уверенность в себе и начал показывать свою игру», — приводит слова Рафиньи Brasil Football.
Напомним, 34-летний игрок «Сантоса» не выступает за сборную с 2023 года. Однако он стремится принять участие в чемпионате мира 2026 года и неоднократно делал заявления по этому поводу.
Отметим, что последний раз бразильцы завоевали чемпионский титул в 2002 году. Тем не менее, они всё ещё удерживают рекорд как команда с наибольшим количеством побед.
Ранее сообщалось, что официальные представители «Сантоса» не могут связаться с Неймаром, который не явился на тренировку узнать подробнее.