«ПСЖ» ҳужумчисини 40 млн еврога сотишга тайёр
«ПСЖ» ҳужумчиси Гонсалу Рамуш фаолиятини бошқа жамоада давом эттириш ҳақида ўйламоқда. Бу ҳақда А Bola нашри хабар берди.
Манба маълумотига кўра, 25 ёшли португалиялик футболчи агенти билан биргаликда трансфер бозоридаги турли вариантларни ўрганмоқда. Шу билан бирга, Рамуш клубини ўзгартириш истагида бўлса-да, кетиш жараёнини тезлаштиришни режалаштирмаяпти.
Қайд этилишича, ҳужумчи ўзига мос ва истиқболли лойиҳа таклиф қиладиган клубдан таклиф кутмоқда. «ПСЖ» эса футболчини тахминан 40 миллион евро эвазига қўйиб юборишга тайёр.
Эслатиб ўтамиз, Гонсалу Рамуш 2023 йилдан буён Париж клуби сафида ўйнамоқда ва жамоа билан бир қатор совринларни қўлга киритган.
Маълумот учун, португалиялик футболчи 2025/26 йилги мавсумда барча мусобақалар доирасида 45 та баҳсда майдонга тушиб, 12 та гол урди ҳамда 2 та голли узатмага муаллифлик қилди.

Нападающий «ПСЖ» Гонсалу Рамуш задумывается о продолжении карьеры в другой команде. Об этом сообщает издание A Bola.
По данным источника, 25-летний португальский футболист вместе со своим агентом изучает различные варианты на трансферном рынке. При этом, хотя Рамуш и желает сменить клуб, он не планирует ускорять процесс ухода.
Отмечается, что нападающий ожидает предложения от клуба, который предложит ему подходящий и перспективный проект. «ПСЖ» готов отпустить игрока приблизительно за 40 миллионов евро.
Напомним, Гонсалу Рамуш играет за парижский клуб с 2023 года и завоевал с командой ряд трофеев.
Для справки, в сезоне 2025/26 португальский футболист провел 45 матчей во всех турнирах, забил 12 голов и сделал 2 результативные передачи.