Трансферларни клуб бош директори ва бош скаути ўз зиммасига олган.
«Реал» президенти Флорентино Перес ушбу ёзги трансфер сиёсатида фаол иштирок этмаяпти. Бу ҳақда ESPN хабар берди.
Масалан, у май ойидаёқ Бернарду Силва трансферига қарши чиққан. Шунга қарамай, португалиялик футболчи кейинчалик жамоа сафига қўшилди.
Марк Кукуреля трансфери ҳақида эса Перес барча ҳужжатлар имзоланиб бўлгандан кейингина хабар топган. Қайд этилишича, Флорентино ҳатто Родри трансферига ҳам қарши. Бироқ клуб бош директори Хосе Анхел Санчес ва бош скаут Хуни Калафат ушбу келишувни ўз зиммаларига олишга қарор қилган.
Хабарларга кўра, «Реал» 30 ёшли футболчи учун тахминан 60 миллион евро таклиф қилмоқчи. «Манчестер Сити» эса Родри учун 100 миллион евро талаб қилмоқда.

Перес не принимает активного участия в трансферной политике «Реала»
Президент «Реала» Флорентино Перес не принимает активного участия в летней трансферной политике. Об этом сообщает ESPN.
Например, ещё в мае он выступал против трансфера Бернарду Силвы. Тем не менее, португальский футболист позже присоединился к команде.
О трансфере Марка Кукуреллы Перес узнал только после того, как все документы были подписаны. Отмечается, что Флорентино был даже против трансфера Родри. Однако генеральный директор клуба Хосе Анхель Санчес и главный скаут Хуни Калафат решили взять на себя эту сделку.
Сообщается, что «Реал» намерен предложить около 60 миллионов евро за 30-летнего футболиста. «Манчестер Сити» же требует за Родри 100 миллионов евро согласно источнику.