«Барселона» яримҳимоячиси Дани Олмо ёзги трансферлар ойнасида клубни тарк этиши мумкинлиги ҳақидаги хабарларга изоҳ берди.
Футболчи Barca Universal нашрига берган қисқа изоҳида каталониялик мухлисларни тинчлантирди.
«Кетишим ҳақидаги миш-мишларми? Йўқ. «Барселона» мухлислари хотиржам бўлишлари мумкин. Бу борада айтадиган бошқа гапим йўқ», — деди Олмо.
28 ёшли футболчи 2024 йилда «РБ Лейпциг»дан ўзининг собиқ клуби «Барселона»га қайтганди. Каталонияликлар ушбу трансфер учун 61 миллион евро тўлаган.
Ўтган мавсумда Олмо барча мусобақаларда 49 та баҳсда майдонга тушиб, 8 та гол ва 10 та голли узатмага муаллифлик қилди.
Эслатиб ўтамиз, Дани Олмо «Барселона» академияси тарбияланувчиси ҳисобланади ва бир неча йил Германияда ўйнаганидан сўнг Каталонияга қайтган.
Маълумот учун, футболчининг «Барселона» билан амалдаги шартномаси 2030 йилнинг июн ойига қадар амал қилади. Тransfermarkt портали унинг қийматини 60 миллион еврога баҳолаган.

Олмо отреагировал на слухи о будущем
Полузащитник «Барселоны» Дани Олмо прокомментировал сообщения о возможном уходе из клуба в летнее трансферное окно.
Футболист в кратком комментарии для издания Barça Universal успокоил каталонских болельщиков.
«Слухи о моем уходе? Нет. Болельщики «Барселоны» могут быть спокойны. Больше мне нечего сказать по этому поводу», — сказал Олмо.
28-летний футболист вернулся в свой бывший клуб «Барселона» из «РБ Лейпциг» в 2024 году. Каталонцы заплатили за этот трансфер 61 миллион евро.
В прошлом сезоне Олмо принял участие в 49 матчах во всех турнирах, забив 8 голов и отдав 10 результативных передач.
Напомним, что Дани Олмо является воспитанником академии «Барселоны» и вернулся в Каталонию после нескольких лет игры в Германии.
Для справки, текущий контракт футболиста с «Барселоной» действует до июня 2030 года. Портал Transfermarkt оценивает его стоимость в 60 миллионов евро.