«ПСЖ» вингери Хвича Кварацхелия Европа бошқа топ клубига ўтиши мумкин. Бу ҳақда Teamtalk хабар берди.
Маълум қилинишича, футболчини «Реал» ўз сафига қўшиб олишга қизиқмоқда. «Қироллик клуби» раҳбарияти грузиялик вингерни харид қилиш учун 150 миллион евро сарфлаши мумкин.
Якунланган мавсумда Кварацхелия Париж жамоаси сафида 48 та ўйинда қатнашиб, 19 гол урди ва 11 ассист амалга оширди. Унинг «ПСЖ» билан амалдаги шартномаси 2029 йил июн ойи охиригача мўлжалланган.
Аввалроқ Перес президентлик сайловларида ғалаба қозонса, «Реал» 150 миллион евро эвазига янги футболчи билан шартнома имзолашини эълон қилганди.

Контракт Хвичи с «ПСЖ» действует до конца июня 2029 года.
Сообщается, что «Реал» заинтересован в подписании этого футболиста. Руководство «королевского клуба» готово потратить 150 миллионов евро на покупку грузинского вингера.
В завершившемся сезоне Кварацхелия принял участие в 48 матчах в составе парижской команды, забил 19 голов и сделал 11 результативных передач. Его контракт с «ПСЖ» рассчитан до конца июня 2029 года.
Ранее было объявлено, что если Перес победит на президентских выборах, «Реал» подпишет контракт с новым футболистом за 150 миллионов евро сообщил.