Мадриднинг «Реал» клуби вингери Браҳим Диас ҳозирча «Ювентус»га ўтишга розилик билдирмаяпти. Бу ҳақда журналист Жанлука ди Марцио хабар берди.
Турин клубида марокашлик футболчи ҳужумни кучайтириш учун идеал вариант сифатида қаралмоқда. «Зебралар» вакиллари аллақачон ўйинчининг отаси билан алоқага чиққан, аммо келишувга эришишга ҳали анча бор.
Қайд этилишича, Диас «Реал»да қолишни ва жамоанинг янги бош мураббийи Жозе Моуриниони ишонтиришни истамоқда. Ҳозирча у кетиш ҳақида ўйламаяпти.
Шу билан бирга, агар португалиялик мураббий 26 ёшли футболчини асосий таркибда кўрмаслигини очиқ айтадиган бўлса, вазият ўзгариши мумкин. Аввалроқ Браҳим Марокашнинг мундиал учун якуний таркибидан жой олгани маълум қилинганди.

Вингер мадридского «Реала» Браим Диас пока не согласен на переход в «Ювентус». Об этом сообщил журналист Джанлука Ди Марцио.
Туринский клуб рассматривает марокканского футболиста как идеальный вариант для усиления атаки. Представители «зебр» уже связались с отцом игрока, но до достижения соглашения еще далеко.
Отмечается, что Диас хочет остаться в «Реале» и убедить нового главного тренера команды Жозе Моуриньо. Пока что он не думает об уходе.
В то же время, если португальский тренер открыто заявит, что не видит 26-летнего футболиста в основном составе, ситуация может измениться. Ранее Браим вошел в окончательный состав Марокко на мундиаль, что было сообщено.