«Бавария» Олисени «Реал»га 200 млн еврога ҳам сотмоқчи эмас
Аввалроқ Перес 150 млн евро таклиф қилишини айтган юлдуз айнан франциялик вингер бўлиши мумкинлиги айтилганди.
«Бавария» Mайкл Олисени «Реал»га сотиш ниятида эмас.
Аввалроқ мадридликлар президенти Флорентино Перес сайловда ғалаба қозонса, топ-клублардан бирининг футболчиси учун камида 150 миллион евро таклиф қилишини маълум қилганди. У гап айнан Олисе ҳақида кетаётганини инкор этган бўлса-да, бир нечта нашрлар бу сўзлар франциялик вингерга тегишли эканини хабар қилди.
Журналист Matteo Morettoнинг маълум қилишича, мюнхенликлар футболчини «150 миллионга ҳам, 200 миллион еврога ҳам» сотмоқчи эмас. 24 ёшли вингернинг ўзи «Бавария»да қолишни хоҳлайдими ёки «Реал»га ўтишни истайдими — бу номаълум.
Олисе ўтган мавсумда Бундеслигада 32 та ўйинда майдонга тушиб, 15 та гол урди ва 19 та голли узатмани амалга оширди.

«Бавария» не собирается продавать Майкла Олисе в «Реал».
Ранее президент мадридцев Флорентино Перес заявил, что если победит на выборах, то предложит не менее 150 миллионов евро за одного из игроков топ-клубов. Хотя он отрицал, что речь идет именно об Олисе, несколько изданий сообщили, что эти слова относятся к французскому вингеру. Подробнее здесь.
По информации журналиста Matteo Moretto, мюнхенцы не собираются продавать игрока «ни за 150 миллионов, ни за 200 миллионов евро». Останется ли 24-летний вингер в «Баварии» или перейдет в «Реал» — это пока неизвестно.
Олисе в прошлом сезоне провел 32 матча в Бундеслиге, забил 15 голов и сделал 19 голевых передач.
«Бавария» Олисени «Реал»-га 200 млн еврога ҳам сотмоқчи эмас
5 июня, 18:55
Ранее сообщалось, что Перес может предложить 150 млн евро, и это может быть именно французский вингер.