«Реал» клуби президенти Флорентино Перес вингер Майкл Олисе трансфери учун € 150 млн евро таклиф қилишни режалаштирган. Бу ҳақда AS нашри хабар берди.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ «қироллик клуби» етакчиси келаётган ҳафта сешанба куни «қаймоқранглилар» тарихидаги энг катта трансфер таклифини билдириши ва ҳамма бу футболчи кимлигини билиб, карахт бўлиб қолишини таъкидлаганди. Бироқ Перес трансфер таклифи билдириладиган ўйинчини Криштиану даражасидалиги ва у Олисе эмаслигини ҳам алоҳида айтиб ўтганди.
Манба маълумотига кўра, франциялик вингернинг эҳтимолий трансферини амалга ошириш осон бўлмайди. Сабаби «Бавария» молиявий қийинчиликларга дуч келмаган ва етакчи футболчиларини сотиш орқали пул жамғаришга мажбур бўладиган ҳолатда эмас.
Якунига етган мавсумда Олисе барча мусобақаларни инобатга олганда 52 ўйинда 22 та гол урди ва 31 та голли узатма етказиб берди. Футболчининг клуб билан амалдаги шартномаси 2029 йил ёзигача мўлжалланган.

Президент мадридского «Реала» Флорентино Перес предложит € 150 млн за трансфер вингеру «Баварии» Майкла Олисе на следующей неделе. Об этом сообщает AS.
Напомним, ранее глава «Королевского клуба» анонсировал, что в следующий вторник он сделает самое большое предложение о трансфере в истории «сливочных». Однако Перес подчеркнул, что это не будет Олисе.
По информации источника, потенциальный переход французского нападающего будет непростым, поскольку «Бавария» не нуждается в деньгах от продаж.
В минувшем сезоне Олисе принял участие в 52 матчах во всех турнирах, в которых он отметился 22 голами и 31 результативной передачей. Действующее трудовое соглашение игрока с клубом рассчитано до лета 2029 года. Согласно информации, представленной на портале Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет € 150 млн.