Бу ҳақда As нашри хабар берди.
Нидерландия миллий жамоаси бош мураббийи Роналд Куман журналистлар билан суҳбатда Миланнинг «Интер» жамоасидан Мадриднинг «Реал» клуби сафига ўтиши кутилаётган ҳимоячи Дензел Думфриснинг трансфери ҳақида фикр билдирган.
Куман As нашрига Думфриснинг трансфери тўлиқ якунланган ёки йўқлигини аниқ билмаслигини айтди. Мутахассис бу каби трансферга кимдир арзиса, бу Дензел эканлигини таъкидлади. «Лекин, мен унинг «Барселона»га ўтишини афзал кўрар эдим», - дея қўшимча қилди Куман.
Эслатиб ўтамиз, Роналд Куман 2020 йилдан 2021 йилгача Каталония клубини бошқарган. Дензел Думфрис тез орада «Реал» жамоаси ўйинчисига айланиши керак.
Маълумот учун, «қироллик клуби» Нидерландия миллий жамоасининг 30 ёшли қанот ҳимоячиси учун тахминан 25 миллион евро тўлайди.

Куман — о переходе Дюмфриса в «Реал»: «Я бы предпочёл, чтобы он перешёл в «Барселону»
Наставник нидерландской сборной высказался по поводу готовящегося перехода защитника в мадридский «Реал».
Наставник нидерландской сборной Рональд Куман в разговоре с журналистами высказался по поводу готовящегося перехода защитника Дензела Дюмфриса из миланского «Интера» в мадридский «Реал».
Куман сказал As, что не знает, завершён ли трансфер Дюмфриса полностью. Специалист отметил, что если кто-то и заслуживает такого перехода, так это Дензел. «Но я бы всё же предпочёл, чтобы он перешёл в «Барселону», - добавил Куман.
Напомним, что Рональд Куман возглавлял каталонский клуб с 2020 по 2021 год. Дензел Дюмфрис должен в скором времени стать игроком «Реала». «Королевский клуб» заплатит за 30-летнего флангового защитника сборной Нидерландов около 25 миллионов евро.