Хамес Колумбия президенти қизининг илтимосини рад қилди
Колумбияда Хамес Родригеснинг миллий жамоани 2026 йилги Жаҳон чемпионатига кузатиш маросимидаги хатти-ҳаракати қизғин муҳокама қилинмоқда.
Тадбир давомида мамлакат президенти Густаво Петро футболчиларга жамоанинг АҚШга жўнаб кетишидан олдин миллий байроқ ва анъанавий «вуэлтиао» шляпаларини топширди.
Ижтимоий тармоқларда президентнинг кичик қизи Антонелла Петро Хамес Родригесдан биргаликда суратга тушишни сўрагани акс этган видео кенг тарқалди.
Бироқ футболчи тўхтамади ва қизчанинг илтимосига эътибор бермасдан йўлида давом этди.
Тарқатилган видеода Родригес унинг ёнидан ўтиб кетганидан сўнг Антонелланинг юз ифодаси сезиларли даражада ўзгарганини кўриш мумкин.

Хамес отказал дочери президента Колумбии
В Колумбии активно обсуждается поступок Хамеса Родригеса на церемонии проводов национальной сборной на чемпионат мира 2026 года.
Во время мероприятия президент страны Густаво Петро вручил футболистам национальный флаг и традиционные шляпы "вуэлтиао" перед отъездом команды в США.
В социальных сетях широко распространилось видео, на котором младшая дочь президента, Антонелла Петро, просит Хамеса Родригеса сфотографироваться с ней.
Однако футболист не остановился и продолжил идти, игнорируя просьбу девочки.
На распространенном видео видно, как выражение лица Антонеллы заметно изменилось после того, как Родригес прошел мимо неё.