«Барселона» Хулиан Алварес трансфери бўйича музокараларда ҳозирча ижобий силжишга эриша олмаяпти.
Аввалроқ каталонияликлар «Атлетико» ҳужумчиси учун тахминан 100 миллион евро таклиф қилгани, аммо мадридликлар футболчини қўйиб юборишдан бош тортгани хабар қилинганди.
Cadena SER журналисти Педро Фуллана маълум қилишича, музокаралар жараёни боши берк кўчага кириб қолган. «Матрасчилар» аргентиналик футболчини сотиш ниятида эмас, чунки у клубнинг келаси мавсум учун режаларида муҳим ўрин тутади.
Таъкидланишича, 26 ёшли форвард учун «ягона реал вариант» «Арсенал»га ўтиш ҳисобланади, аммо футболчининг ўзи бу вариантни кўриб чиқмаяпти. Агар у «Атлетико»дан кетадиган бўлса, «Барса»га қўшилишни афзал кўради, бироқ трансферни тезлаштириш учун босим ўтказмайди.
Алварес ўтган мавсумда Ла Лига доирасида 29 та ўйинда майдонга тушиб, 8 та гол урди ва 4 та голли узатмани амалга оширди.

«Барселоне» пока не удается добиться положительных сдвигов в переговорах по трансферу Хулиана Альвареса.
Ранее сообщалось, что каталонцы предложили около 100 миллионов евро за нападающего «Атлетико», но мадридцы отказались отпускать футболиста.
По словам журналиста Cadena SER Педро Фулланы, процесс переговоров зашел в тупик. «Матрасники» не намерены продавать аргентинского футболиста, так как он играет важную роль в планах клуба на следующий сезон.
Отмечается, что 26-летнему форварду единственным «реальным вариантом» остается переход в «Арсенал», но сам футболист не рассматривает этот вариант. Если он решит покинуть «Атлетико», то предпочтет присоединиться к «Барсе», однако не будет оказывать давления для ускорения трансфера.
В прошлом сезоне Альварес провел 29 матчей в Ла Лиге, забив 8 голов и сделав 4 результативные передачи.