Скалони: «Мессида ҳаммаси яхши, тикланиш жараёни давом этмоқда»
Аргентина миллий жамоаси бош мураббийи Лионел Скалони «Интер Майами» вингери Лионел Месси ҳақида фикр билдирди.
«Леода ҳаммаси яхши. У жамоа билан бирга машғулот ўтказди ва бу жуда муҳим. У тўлиқ изоляцияда эмас ва тикланиш жараёни давом этмоқда.
Балки Месси ўртоқлик ўйинларида иштирок этиб, майдонга тушиши ҳам мумкин. Ҳар қандай ҳолатда ҳам у анча яхши ҳолатда, бу эса бизни хотиржам қилади.
Агар жамоадан яна кимдир жароҳат олса ва ўйнай олмаса, унинг ўрнига муносиб футболчи топа олишимизга тўлиқ ишонамиз», — деди Скалони.
Маълумот ўрнида, Месси май ойи охирида жароҳат олганига қарамай, 2026 йилги жаҳон чемпионати учун миллий жамоа рўйхатига киритилди.

Скалони: «С Месси все в порядке, процесс восстановления продолжается»
Главный тренер сборной Аргентины Лионель Скалони поделился своим мнением о вингере «Интер Майами» Лионеле Месси.
«С Лео все в порядке. Он провел тренировку с командой, и это очень важно. Он не в полной изоляции, и процесс восстановления продолжается.
Возможно, Месси сможет принять участие в товарищеских матчах и выйти на поле. В любом случае, он находится в гораздо лучшем состоянии, что нас успокаивает.
Если кто-то из команды получит травму и не сможет играть, мы полностью уверены, что сможем найти достойную замену этому игроку», — сказал Скалони.
Напомним, несмотря на травму, полученную Месси в конце мая, он был включен в состав национальной команды для участия в отборочных матчах чемпионата мира 2026 года.