Испания миллий жамоаси яримҳимоячиси Дани Олмо Аргентинага қарши бўлажак жаҳон чемпионати финали ҳақидаги фикрлари билан ўртоқлашди.
«Сўнгги қадам қолди. Албатта, бу осон бўлмайди. Аргентинада ажойиб футболчилардан иборат кучли жамоа бор. Лекин биз ўз кучимизга ва ўйин услубимизга тўлиқ ишонамиз. Совринни қўлга киритишга қодир эканимизни яхши биламиз.
Аргентиналиклар катта тажрибага эга ва ҳал қилувчи ўйинларда майдонга тушиш қандай бўлишини жуда яхши билишади. Шубҳасиз, қизиқарли финал кутмоқда. Аммо биз финалга тўлиқ тайёрмиз. Ғалаба учун боримизни берамиз», - деди Олмо ўйин олди матбуот анжуманида.

Ольмо: «В Аргентине хорошая команда. Но мы полностью уверены в наших силах и стиле»
Полузащитник сборной Испании Дани Ольмо поделился своими мыслями о предстоящем финале чемпионата мира против Аргентины.
«Остался последний шаг. Конечно, это будет нелегко. У Аргентины есть сильная команда с великолепными игроками. Но мы полностью уверены в наших силах и стиле игры. Мы знаем, что способны завоевать трофей.
Аргентинцы обладают большим опытом и отлично знают, каково это — выходить на поле в решающих матчах. Без сомнения, нас ждет интересный финал. Но мы полностью готовы к финалу. Мы отдадим все ради победы», — сказал Ольмо на предматчевой пресс-конференции.