«Барселона» раҳбарияти «Атлетико» ҳужумчиси Хулиан Алварес трансферини якунлаш учун сўнгги муддатни белгилади.
Marca нашрининг хабар беришича, агар келишув 31 июлга қадар амалга ошмаса, каталонияликлар ҳужум чизиғини кучайтиришнинг бошқа вариантларига ўтади.
Аввалроқ клуб президенти Жоан Лапорта «Барселона»нинг таклифи абадий кутиб турмаслигини таъкидлаган эди. Энди эса клубнинг позицияси янада аниқлашди — июл ойи 26 ёшли Алварес бўйича қарор қабул қилиниши учун охирги муддат ҳисобланади. Агар шу вақт ичида вазият ўзгармаса, каталонияликлар аргентиналик футболчи учун курашни тўхтатиб, бошқа номзодларга эътибор қаратади.
Ўтган мавсум Хулиан барча турнирларда 49 та ўйинда иштирок этиб, 20 та гол ва 10 та голли узатма муаллифи бўлди.

«Барселона» установила дедлайн по трансферу Альвареса - источник
Если ситуация не изменится в установленный срок, каталонцы прекратят борьбу за аргентинского футболиста.
Руководство «Барселоны» обозначило последний срок для завершения трансфера нападающего «Атлетико» Хулиана Альвареса.
Как сообщает издание Marca, если сделка не будет завершена до 31 июля, каталонцы переключатся на другие варианты усиления линии атаки.
Ранее президент клуба Жоан Лапорта подчеркивал, что предложение «Барселоны» не будет ждать вечно. Теперь позиция клуба стала еще более ясной — июль считается последним сроком для принятия решения по 26-летнему Альваресу. Если ситуация не изменится в этот период, каталонцы прекратят борьбу за аргентинского футболиста и сосредоточат внимание на других кандидатах.
В прошлом сезоне Хулиан принял участие в 49 матчах во всех турнирах, забив 20 голов и отдав 10 результативных передач.