«Нюкасл» клуби ҳужумчи Ҳарви Барнс билан шартнома узайтирилганини эълон қилди.
Футболчи клуб билан янги узоқ муддатли меҳнат шартномасини имзолади. Бироқ келишувнинг аниқ муддати ошкор этилмаган.
«Янги мавсум бошланишидан олдин шартномамни узайтирганимдан жуда мамнунман. Бу ердаги саёҳатим ажойиб кечмоқда ва унинг давом этаётганидан хурсандман. Клубга илк келган кунимданоқ бу жуда ўзига хос жой эканини ҳис қилганман. Уч йил давомида эса бу фикрим янада мустаҳкамланди. Бу ердаги шаҳар, стадион ва мухлислар — ҳаммаси менга ёқади. Шунинг учун ҳам бу ерда қолаётганимдан жуда бахтлиман.
Сўнгги йилларда жамоа билан муҳим ютуқлар ва унутилмас лаҳзаларни бошдан кечирдик. Энди эса янада катта муваффақиятларга эришишни истаймиз. Мен клубни янги босқичга олиб чиқишга ёрдам берадиган муҳим футболчилардан бири бўлишни хоҳлайман», - деди Барнс.

Харви защищает цвета "сорок" с 2023 года.
Футболист подписал новый долгосрочный трудовой договор с клубом. Однако точные сроки соглашения не разглашаются.
"Я очень рад, что продлил свой контракт перед началом нового сезона. Моё путешествие здесь проходит замечательно, и я рад, что оно продолжается. С первого дня моего прихода в клуб я почувствовал, что это очень особенное место. За три года моё мнение только укрепилось. Город, стадион и болельщики здесь — всё это мне нравится. Поэтому я очень счастлив, что остаюсь здесь.
В последние годы мы пережили с командой важные успехи и незабываемые моменты. Теперь мы хотим достичь ещё больших успехов. Я хочу быть одним из ключевых игроков, который поможет клубу выйти на новый уровень", — сказал Барнс.