Стоунз «Интер»га ўтишга розилик берди – манба
«Манчестер Сити»нинг собиқ ҳимоячиси Жон Стоунз «Интер»га ўтиш бўйича оғзаки розилик берди. Бу ҳақда журналист Жанлука Ди Марцио хабар қилди.
Манбага кўра, томонлар келишувни расмийлаштиришга тайёр. Ҳозирча тиббий кўрик санаси белгиланмаган. Англиялик 32 ёшли футболчи миланликлар билан икки йиллик шартнома имзолайди ва ҳар мавсум учун 4 миллион евро маош олиши кутилмоқда.
Ўтган мавсумда Жон «Манчестер Сити» сафида барча мусобақаларда 18 та учрашувда иштирок этди. Transfermarkt маълумотларига кўра, футболчининг бозор қиймати 12 миллион еврога баҳоланмоқда.

Стоунз дал согласие на переход в «Интер» – источник
Бывший защитник «Манчестер Сити» Джон Стоунз дал устное согласие на переход в «Интер». Об этом сообщил журналист Джанлука Ди Марцио.
По данным источника, стороны готовы оформить соглашение. Пока дата медицинского осмотра не назначена. Ожидается, что 32-летний английский футболист подпишет двухлетний контракт с миланской командой и будет получать зарплату в размере 4 миллионов евро за каждый сезон.
В прошлом сезоне Джон принял участие в 18 матчах за «Манчестер Сити» во всех соревнованиях. По данным Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста оценивается в 12 миллионов евро.