Бразилиялик юлдуз видеомурожаат йўллаб, ёлғон материаллар тарқатмасликни сўради.
Аввалроқ 34 ёшли ҳужумчи 21 ёшли жамоадоши Габриэл Бонтемпони «бир парча ахлат» деб ҳақорат қилгани ва Бразилия А Сериясининг 20-туридан ўрин олган «Шапекоэнсе»га қарши ўйиндаги 2:2 ҳисобидаги дурангдан кейин кийиниш хонасида 19 ёшли Жоао Ананяс билан тортишиб қолгани ҳақида хабарлар тарқалганди.
«Ҳаммага салом. Бу биз кутган якшанба бўлмади. Энди бошимизни кўтариб, ишлашда давом этишимиз керак. Мен кийиниш хонасида ёш ўйинчиларни қаттиқ танқид қилганим ҳақидаги хабарлар тарқалаётганини кўрдим. Бу — мутлақо ёлғон.
Бу маълумотни тарқатганлардан илтимос қиламан: ёлғон гапирманг. Истаган одамдан сўрашингиз мумкин — бу бутун жамоа билан бўлган суҳбат эди. Мен, Лукас (Вериссимо), Арао, Габи — ҳаммамиз ўз фикримизни айтдик. Бразао ҳам гапирди. Бир-биримиздан кўпроғини талаб қилдик, чунки рақобатбардошмиз ва ғалаба қозонишни истаймиз.
Аммо айнан ёш ўйинчиларга нисбатан ҳеч қандай эътироз бўлмаган. Мен бундай ёлғонларга чидаб ўтирмайман. Мабодо кийиниш хонасида кимнидир танқид қилишга тўғри келса — у ким бўлишидан қатъи назар — ғалаба қозонишни истайдиган жамоа учун бу одатий ҳол.
Бундай инсофсизлар, ёлғон материалларни эълон қилаётганлар эса аслида ҳеч нарсани билмайди. Сиз футбол нима эканини тушунмайсиз, ҳеч қачон жамоанинг бир қисми бўлмагансиз»

Неймар опроверг сообщения о том, что у него был конфликт с молодыми игроками «Сантоса».
Ранее сообщалось, что 34-летний нападающий оскорбил 21-летнего товарища по команде Габриэла Бонтемпони, назвав его «куском мусора», и вступил в споры с 19-летним Жоао Ананясом в раздевалке после ничьей 2:2 в матче против «Шапекоэнсе» в рамках 20-го тура бразильской Серии А.
«Всем привет. Это было не то воскресенье, которого мы ждали. Теперь нам нужно поднять голову и продолжать работать. Я видел, как распространяются сообщения о том, что я резко критиковал молодых игроков в раздевалке. Это — совершенно ложь.
У меня просьба к тем, кто распространяет эту информацию: не говорите ложь. Вы можете спросить кого угодно — это был разговор со всей командой. Я, Лукас (Вериссимо), Арао, Габи — мы все высказались. Бразао тоже говорил. Мы требовали друг от друга больше, потому что мы конкурентоспособны и хотим побеждать.
Но не было никаких претензий именно к молодым игрокам. Я не собираюсь терпеть такие ложь. Если придется кого-то критиковать в раздевалке — неважно, кто это будет — это нормально для команды, которая хочет побеждать.
Но такие нечестные, распространяющие ложные материалы, на самом деле ничего не знают. Вы не понимаете, что такое футбол, никогда не были частью команды», — сказал Неймар в видеообращении, опубликованном в социальных сетях.