Расман: MLSда юлдузлар ўйинини ўтказиб юборадиган Месси дисквалификциядан қутулиб қолди
Аргентиналик ҳужумчи ўтган йили ҳам юлдузлар ўйинида қатнашмаган ва унда дисквалификацияга учраганди.
Аргентина миллий жамоаси ва «Интер Майами» клуби ҳужумчиси Лионел Месси кетма-кет иккинчи бор MLS'да юлдузлар ўйинини ўтказиб юборади. Бу сафар форвард дисквалификациядан қутулиб қолди.
«2026 йилги MLS мавсуми бошланишидан олдин лига ва MLS футболчилари уюшмаси Жаҳон чемпионатидан қайтган ўйинчиларнинг дам олиш ҳамда машғулотларга қайтиш режасини белгилаш мақсадида клубларнинг ҳар бир футболчи билан алоҳида суҳбат ўтказиши бўйича келишувга эришди.
Ушбу келишувга мувофиқ, Лионел Месси ва Родриго Де Паул 2026 йилги MLS юлдузлар ўйинида иштирок этишдан озод этилди», — дейилади ташкилот баёнотида.
Месси ва Де Паул 2026 йил 19 июл куни бўлиб ўтган Жаҳон чемпионати финалида Испанияга (0:1) қарши баҳсда Аргентина сафида майдонга тушганди.
Эслатиб ўтамиз, Месси 2025 йилда ҳам MLS юлдузлар ўйинини ўтказиб юборган ва шу сабабли лига томонидан бир ўйинга дисквалификация қилинганди.

Официально: Месси избежал дисквалификации и пропустит звёздный матч в MLS
Аргентинский нападающий в прошлом году также не участвовал в звёздном матче и был дисквалифицирован.
Нападающий национальной сборной Аргентины и клуба «Интер Майами» Лионель Месси второй год подряд пропустит звёздный матч в MLS. На этот раз форвард избежал дисквалификации.
«Перед началом сезона MLS 2026 года лига и Ассоциация игроков MLS достигли соглашения о проведении индивидуальных бесед с каждым игроком клубов в целях определения плана отдыха и возвращения к тренировкам для игроков, вернувшихся с чемпионата мира.
В соответствии с этим соглашением, Лионель Месси и Родриго Де Пауль освобождены от участия в звёздном матче MLS 2026 года», — говорится в заявлении организации.
Месси и Де Пауль сыграли за Аргентину в финале чемпионата мира против Испании (0:1), который состоялся 19 июля 2026 года.
Напомним, что Месси также пропустил звёздный матч в MLS в 2025 году, за что был дисквалифицирован на одну игру лигой.