Бразилиялик яримҳимоячи нима учун айнан Майами клубини танлаганини тушунтирди.
«Бир муддат аввал «Лос-Анжелес Гэлекси» билан музокаралар олиб бораётганимда, фақат «Интер Майами»да ўйнашни хоҳлашимни айтгандим.
Буни оилам билан жуда яхши кўрадиган шаҳар, клубнинг лойиҳаси ва футбол тарихидаги энг буюк ўйинчилардан бири Месси билан бир жамоада тўп тепиш имкони пайдо бўлгани учун танладим.
Менга бу имкониятни бергани учун клубга миннатдорчилик билдираман», — деди Каземиро.
Маълумот ўрнида, Майами жамоаси кеча, 22 июл куни бразилиялик футболчи билан шартнома имзолаганини расман эълон қилди. 34 ёшли таянч яримҳимоячиси клуб билан 2027 йил ёзигача мўлжалланган битим тузди.

Каземиро: «Я выбрал «Интер Майами», потому что появилась возможность играть с Месси в одной команде»
23 июля, 00:10
Бразильский полузащитник объяснил, почему выбрал именно клуб из Майами.
Фото: Inter Miami CF
Полузащитник «Интер Майами» Каземиро объяснил, почему выбрал именно этот клуб.
«Когда я вел переговоры с «Лос-Анджелес Гэлакси», я сказал, что хочу играть только в «Интер Майами».
Я выбрал его, потому что это город, который моя семья очень любит, проект клуба, и появилась возможность играть в одной команде с одним из величайших игроков в истории футбола, Месси.
Я благодарен клубу за предоставленную возможность», — сказал Каземиро.
Для справки, команда из Майами вчера, 22 июля, официально объявила, что подписала контракт с бразильским футболистом. 34-летний опорный полузащитник заключил соглашение с клубом до лета 2027 года.