«Лидс» Ҳаррисонни МЛС клубига сотди
«Лидс» вингери Жек Ҳаррисоннинг АҚШнинг МЛС чемпионатида иштирок этувчи «Ню-Инглэнд Революшн» клубига ўтгани эълон қилинди.
29 ёшли футболчи янги клуби билан шартнома имзолади. Трансфер қиймати ошкор қилинмади.
Ҳаррисон «Лидс»га илк бор 2018 йил ёзида «Манчестер Сити»дан ижара асосида келганди. У Марсело Биелса бошчилигида жамоага Чемпионшип ғолиблигини қўлга киритиш ва 16 йиллик танаффусдан сўнг Англия Премер-лигасига қайтишда ёрдам берган.
2021 йил ёзида «Лидс» инглиз футболчисининг трансфер ҳуқуқини тўлиқ сотиб олди. Кейинги мавсумда эса унинг «Брентфорд»га қарши баҳснинг қўшимча дақиқаларида урган ғалаба голи жамоанинг Премер-лигадаги ўрнини сақлаб қолишига ёрдам берди.
2025/26 йилги мавсумда Харрисон «Лидс» сафида 13 та беллашувда майдонга тушди. Шундан сўнг у ижара асосида Италиянинг «Фиорентина» клубига ўтди ва у ерда 22 та ўйинда иштирок этди.

Сообщается о трансфере вингера "Лидса" Джека Харрисона в "Нью-Инглэнд Революшн", клуб, участвующий в чемпионате МЛС США.
29-летний футболист подписал контракт с новым клубом. Сумма трансфера не разглашается.
Харрисон впервые пришёл в "Лидс" летом 2018 года на правах аренды из "Манчестер Сити". Под руководством Марсело Бьелсы он помог команде завоевать чемпионство в Чемпионшипе и вернуться в Английскую Премьер-лигу после 16-летнего перерыва.
Летом 2021 года "Лидс" полностью выкупил права на трансфер английского футболиста. В следующем сезоне его победный гол в добавленное время матча против "Брентфорда" помог команде сохранить место в Премьер-лиге.
В сезоне 2025/26 Харрисон провёл 13 матчей за "Лидс". Затем он был арендован итальянской "Фиорентиной", где принял участие в 22 играх.