Клуб спорт директори «Интер»нинг Ромерога қизиқиши ва музокаралар ўтказилаётганини тасдиқлади
Миланнинг «Интер» клуби «Тоттенҳэм» ва Аргентина миллий жамоаси марказий ҳимоячиси Кристиан Ромеро хизматларига қизиқиб қолган. Инглиз клуби билан музокаралар борасидаги миш-мишларни Италия чемпиони спорт директори Перо Аузилио тасдиқлади.
«Ромеро? Шубҳасиз, биз футболчи ва «Тоттенҳэм» билан келишувга эришишга ҳаракат қиляпмиз. Бундай масалалар вақт талаб этади, аммо шубҳасиз, биз унга қизиқяпмиз. Кўрамиз», — дея Аузилио сўзларидан иқтибос келтирди Sky Sport Italia.
Аввалроқ, Ромеро «Тоттенҳэм»дан кетмоқчилиги ва ҳимоячига Испаниянинг «Барселона» клуби қизиқаётгани хабар қилинганди. ОАВ хабарларига кўра, Лондон клуби Ромерони 50 млн еврога баҳоламоқда, футболчининг ўзи ҳам Италияга қайтишга қарши эмас.

«Интер» заинтересован в Кристиане Ромеро, спортивный директор подтвердил факт переговоров
Миланский «Интер» заинтересован в подписании центрального защитника «Тоттенхэма» и сборной Аргентины Кристиана Ромеро. Слухи о переговорах с английским клубом подтвердил спортивный директор чемпионов Италии Пьеро Аузильо.
«Ромеро? Мы определённо пытаемся заключить сделку с игроком и «Тоттенхэмом». Такие вещи требуют времени, но интерес определённо есть. Посмотрим», — приводит слова Аузильо Sky Sport Italia.
Ранее сообщалось, что Ромеро хочет покинуть «Тоттенхэм», а в его подписании заинтересована испанская «Барселона». По данным СМИ, лондонский клуб оценивает Ромеро в € 50 млн, а сам игрок не против переезда в Италию.