«Манчестер Сити» ҳимоячиси 34 та баҳсда 8 та самарали ҳаракат қайд этди.
«Манчестер Сити» футболчиси Нико O'Райли Англия Премер-лигасининг 2025/26 йилги мавсумидаги энг яхши ёш футболчиси деб топилди. Бу ҳақда мусобақа матбуот хизмати хабар берди.
«Ҳужумда ёрдам бериш ва ҳимояда ишончли ўйнаш. Нико O'Райли буларнинг барчасини уддалай олади», — дейилади АПЛ баёнотида.
21 ёшли футболчи ушбу мавсум чемпионатда 34 та баҳсда майдонга тушиб, 5 та гол ва 3 та ассист қайд этди.
Маълумот учун, O'Райлининг «Манчестер Сити» билан амалдаги шартномаси 2030 йил ёзига қадар амал қилади. Тransfermarkt портали футболчини 50 миллион еврога баҳолаган.

Нико О'Рэйли – лучший молодой игрок сезона в АПЛ
Футболист «Манчестер Сити» Нико О'Рэйли был признан лучшим молодым игроком Английской Премьер-лиги сезона 2025/26. Об этом сообщила пресс-служба турнира.
«Помогать в атаке и надежно действовать в обороне. Нико О'Рэйли умеет делать всё это», — говорится в заявлении АПЛ.
21-летний футболист в этом сезоне провел 34 матча в чемпионате, забив 5 голов и сделав 3 голевые передачи.
Для справки: действующий контракт О'Рэйли с «Манчестер Сити» рассчитан до лета 2030 года. Портал Transfermarkt оценивает футболиста в 50 миллионов евро.