Бу ҳақда The Athletic хабар бермоқда.
Манбанинг маълумотига кўра, 22 ёшли яримҳимоячи ёзги трансферлар ойнасида манчестерликлар сафини кучайтириш учун номзодлардан бири саналади. «Борнмут» раҳбарияти яримҳимоячи билан шартномани узайтиришни истамоқда. Янги келишувда трансфер нархи тахминан 89 миллион евро бўлиши мумкин.
Эҳтимолий харидорлар бу ёзда трансфер суммаси 71 миллион еврони ташкил этиши мумкин деб ҳисобламоқда. Шу билан бирга, «Борнмут» яримҳимоячини ҳозир сотиш ниятида эмаслиги таъкидламоқда.
Маълумот учун, яримҳимоя марказида ҳам, таянч зонасида ҳам бирдек ўйнай оладиган футболчи ўтган мавсумда 4 та гол урди ва 1 та голли узатма етказиб берди.

«Манчестер Юнайтед» следит за Алексом Скоттом
«Манчестер Юнайтед» проявляет интерес к полузащитнику «Борнмута» Алексу Скотту. Об этом сообщает The Athletic.
По информации источника, 22-летний хавбек входит в число кандидатов на усиление средней линии манкунианцев в летнее трансферное окно. Отмечается, что руководство «Борнмута» рассчитывает продлить контракт с хавбеком. При этом в новом соглашении может появиться пункт о выкупе примерно за 89 миллионов евро.
Потенциальные покупатели считают, что этим летом сумма возможного трансфера может составить около 71 миллиона евро. В «Борнмуте» при этом продолжают настаивать, что не намерены продавать полузащитника.
В минувшем сезоне игрок, способный сыграть как в центре поля, так и в опорной зоне, отметился 4 голами и 1 результативной передачей, получив 6 предупреждений.