«МЮ» 35 ёшли кипер билан келишувга яқин – Романо
«Лидс» дарвозабони Карл Дарлоу «Манчестер Юнайтед»га ўтиш арафасида турибди. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, «қизил иблислар» 35 ёшли дарвозабоннинг трансфери бўйича келишувга эришган. Дарлоу жамоада Семме Ламменснинг захираси сифатида фаолият юритиши кутилмоқда.
Шунингдек, «Манчестер Юнайтед»нинг яна бир дарвозабони Олтой Байиндир клубни тарк этиши эҳтимоли юқори экани таъкидланмоқда.
Дарлоу ўтган мавсум «Лидс» сафида 24 та учрашувда майдонга тушиб, 29 та гол ўтказиб юборди. У шулардан 5 тасида ўз дарвозаси дахлсизлигини сақлаб қолди.
Маълумот учун, Майкл Кэррик шогирдлари янги мавсумдаги илк учрашувини 22 август куни «Ҳалл Сити»га қарши ўтказади.

«МЮ» близок к соглашению с 35-летним кипером – Романо
Вратарь «Лидса» Карл Дарлоу находится на пороге перехода в «Манчестер Юнайтед». Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
По данным источника, «красные дьяволы» достигли соглашения по трансферу 35-летнего вратаря. Дарлоу, как ожидается, будет выступать в команде в качестве запасного для Семме Ламменса.
Также подчеркивается, что вероятность ухода из клуба еще одного вратаря «Манчестер Юнайтед», Олтая Байындыра, весьма высока.
Дарлоу в прошлом сезоне провел 24 матча за «Лидс», пропустив 29 голов. В пяти из них ему удалось сохранить свои ворота «сухими».
К сведению, подопечные Майкла Кэррика проведут первый матч нового сезона 22 августа против «Халл Сити».