Модричнинг «Милан» билан янги шартнома бўйича маоши маълум бўлди
«Милан» яримҳимоячиси Лука Модрич клуб билан янги шартнома имзолашга яқин турибди. Бу ҳақда инсайдер Николо Скира хабар берди.
Аввалроқ томонлар 2027 йил ёзигача мўлжалланган янги битим бўйича тўлиқ келишувга эришгани ҳақида маълумотлар тарқалган эди.
Скиранинг ёзишича, 40 ёшли футболчининг янги шартнома бўйича йиллик маоши 4,5 миллион еврони ташкил этади.
Модрич 2025 йилнинг ёзида «Милан» сафига қўшилган эди. У илк мавсумида барча мусобақаларда 37 та баҳсда майдонга тушиб, 2 та гол урди ва 3 та голли узатма амалга оширди.

Полузащитник «Милана» Лука Модрич близок к подписанию нового контракта с клубом. Об этом сообщил инсайдер Николо Скира.
Ранее сообщалось, что стороны достигли полного соглашения по новому контракту, рассчитанному до лета 2027 года.
По словам Скиры, годовая зарплата 40-летнего футболиста по новому контракту составит 4,5 миллиона евро.
Модрич присоединился к «Милану» летом 2025 года. В своем первом сезоне он принял участие в 37 матчах во всех турнирах, забил 2 гола и сделал 3 результативные передачи.