Месси ЖЧ-2026 финалининг биринчи бўлимида тўпга атиги 15 марта тегинди
Аргентина сардори Лионел Месси Испанияга қарши финалнинг илк 45 дақиқасида ҳужумда деярли кўриниш бермади.
Аргентина миллий жамоаси сардори ва ҳужумчиси Лионел Месси 2026-йилги Жаҳон чемпионати финалида Испанияга қарши баҳснинг биринчи бўлимида тўпга атиги 15 марта тегинди. Бу ҳақда Squawka Х ижтимоий тармоғидаги саҳифасига таяниб хабар берди.
Статистикага кўра, биринчи бўлимда Мессининг ҳимоявий ҳаракатлари ҳужумдаги иштирокидан кўпроқ бўлган. У бир марта тўпни олиб қўйишда қатнашди, аммо голга олиб келувчи вазият яратмади ва рақиб дарвозаси томон бирорта ҳам зарба йўлламади.
Яримфиналда Испания 2:0 ҳисобида Францияни мағлуб этган бўлса, Аргентина 2:1 ҳисобида Англиядан устун келганди.
Маълумот учун, Аргентина амалдаги жаҳон чемпиони ҳисобланади. Жамоа 2022 йилги Жаҳон чемпионати финалида Франция билан 3:3 ҳисобидаги дурангдан сўнг пеналтилар сериясида 4:2 ҳисобида ғалаба қозониб, чемпионликни қўлга киритган.

Капитан и нападающий сборной Аргентины Лионель Месси в финале Чемпионата мира 2026 года против Испании коснулся мяча всего 15 раз за первый тайм. Об этом сообщил аккаунт Squawka на платформе X.
Согласно статистике, в первом тайме защитные действия Месси были более заметны, чем его участие в атаке. Он один раз поучаствовал в перехвате мяча, но не создал голевых моментов и не нанес ни одного удара по воротам соперника.
В полуфинале Испания одержала победу над Францией со счетом 2:0, тогда как Аргентина обыграла Англию со счетом 2:1.
Для справки, Аргентина является действующим чемпионом мира. Команда завоевала титул в 2022 году, победив Францию в финале после ничьи 3:3 в серии пенальти с результатом 4:2.